Skoki spadochronowe z instruktorem Podkarpacie

Podniebne atrakcje odbywają się w towarzystwie doświadczonego instruktora spadochronowego specjalnie przygotowanego do roli tandem-pilota, który czuwa na bezpieczeństwem pasażera od momentu powitania do chwili delikatnego lądowania.

Ponadto może być nietuzinkowym prezentem z okazji:
– urodzin bądź imienin (…babci, wnuczki, teściowej, taty, mamy ….)
– rocznicy ślubu
– wieczorów panieńskich, kawalerskich
– awansu zawodowego czy po prostu kaprysu

Jednym słowem każda okazja jest dobra.
Sprzęt przeznaczony do wykonywania skoków tandemowych, został zaprojektowany i wykonany tylko do tego typu skoków. Jest to pokrowiec, w którym znajduje się zespół dwóch czasz, głównej i zapasowej zabezpieczonej dodatkowo przez Automatic Activation Device, czyli cyfrowe urządzenie aktywujące automatycznie spadochron zapasowy. Nad sprawnością powyższego systemu czuwa licencjonowany mechanik spadochronowy.

Pierwszym etapem jest zapoznanie się z instruktorem i krótkie przeszkolenie na temat zasad zachowania się podczas skoku, oraz prezentacja sprzętu i dopasowanie uprzęży.

Następnie przećwiczymy „na sucho” sposób wyjścia z samolotu i w górę…

Na pokładzie instruktor jeszcze raz sprawdza naszą uprząż za pomocą której ściśle przypina pasażera do siebie. Wstajemy, podchodzimy do drzwi na wysokość 3000-4000 m nad ziemią, odliczamy 1,2,3 i skok
Przykre odczucia pozostają na pokładzie a my swobodnie spadamy przez około 30-40 sekund rozpędzając się do 200 km/h i czerpiąc garściami radość ze swobodnego lotu. Po czym tandem pilot otwiera spadochron, następuje lekkie szarpnięcie i nad głową widzimy kolorową czasza w kształcie prostokąta.
Maleńki szum w uszach i szybujemy z wysokości 1700 m przez około 5 minut sterując pod kontrolą instruktora spadochronem oraz podziwiając krajobraz, który przy dobrej widzialności roztacza się w promieniu dziesiątek kilometrów.
Przed lądowaniem na wysokości 300 m sterowanie przekazujemy tandem-pilotowi, podnosimy nogi i lądujemy delikatnie na jego tyłku (a wiadomo, że o własne 4 litery każdy dba więc to najlepsza gwarancja miękkich przyziemień). Pozostają gratulacje, a dodatkowo pamiątkowa koszulka oraz certyfikat. Dla upamiętnienia tych ważnych chwil można skorzystać z usług skoczka – kamerzysty, który będzie w pobliżu na wyciągnięcie ręki na ziemi jak i w powietrzu. Zarejestrowane za pomącą kamery oraz aparatu fotograficznego przeżycia ze skoku prześle na wskazany adres.
Skoki spadochronowe z instruktorem
Kto?

Każda osoba w wieku od kilkunastu lat do 123 która wyrazi zgodę, a w przypadku osoby niepełnoletniej jej rodzice lub prawni opiekunowie.

Gdzie i kiedy?

Skaczemy w Krośnie na Podkarpaciu. Podstawowym miejscem gdzie prowadzimy swoją działalność jest lotnisko Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie. Miejsce z bardzo bogatą historią lotniczą sięgającą czasów dwudziestolecia międzywojennego a obecnie jeden z najprężniej działających ośrodków szkolenia lotniczego w Polsce. Położenie miejscowości jest dodatkowym atutem. Stąd niedaleko do znanych uzdrowisk w Iwoniczu Zdr. i Rymanowie Zdr. oraz Zalewu Solińskiego i pięknych Bieszczadów.

Przed rezerwacją terminu skoku prosimy o zapoznanie się z regulaminem.
Telefon: 602229785