Skoki

 

Spadochroniarstwo to bardzo dynamiczny sport, gdzie każdy skok jest źródłem niesamowitych i niepowtarzalnych wrażeń, którymi chcemy się podzielić z każdym pasjonatem „bujania" w obłokach bez konieczności długotrwałego szkolenia oraz dodatkowych badań lekarskich.
Idealną formą jest skok spadochronowy w tandemie, który daje możliwość przeżycia całego spektrum emocji a tym samym umożliwia zmierzenie się z własnymi słabościami.

Podniebne atrakcje odbywają się w towarzystwie doświadczonego instruktora spadochronowego specjalnie przygotowanego do roli tandem-pilota, który czuwa na bezpieczeństwem pasażera od momentu powitania do chwili delikatnego lądowania.

Ponadto może być nietuzinkowym prezentem z okazji:

  • urodzin bądź imienin(...babci, wnuczki, teściowej , taty, mamy ....)
  • rocznicy ślubu
  • wieczorów panieńskich , kawalerskich
  • awansu zawodowego czy po prostu kaprysu

Jednym słowem każda okazja jest dobra.

 

tan_wyj_2

z

q

Sprzęt przeznaczony do wykonywania skoków tandemowych, został zaprojektowany i wykonany tylko do tego typu skoków. Jest to pokrowiec w którym znajduje się zespół dwóch czasz, głównej i zapasowej zabezpieczonej dodatkowo przez Automatic Activation Device, czyli cyfrowe urządzenie aktywujące automatycznie spadochron zapasowy. Nad sprawnością powyższego systemu czuwa licencjonowany mechanik spadochronowy.

Pierwszym etapem jest zapoznanie się z instruktorem i krótkie przeszkolenie na temat zasad zachowania się podczas skoku, oraz  prezentacja sprzętu i dopasowanie uprzęży.

Następnie przećwiczymy „na sucho" sposób wyjścia z samolotu i w górę...

Na pokładzie instruktor jeszcze raz sprawdza naszą uprząż za pomocą której ściśle przypina pasażera do siebie. Wstajemy, podchodzimy do drzwi na wysokość 3000-4000 m nad ziemią, odliczamy 1,2,3 i skok ...

 

Przykre odczucia pozostają na pokładzie a my swobodnie spadamy przez około 30-40 sekund rozpędzając się do 200 km/h i czerpiąc  garściami radość ze swobodnego lotu. Po czym tandem pilot otwiera spadochron, następuje lekkie szarpnięcie i nad głową widzimy kolorową czasza w kształcie prostokąta.

 

 

 

Maleńki szum w uszach i szybujemy z wysokości 1700 m przez około 5 minut sterując pod kontrolą instruktora spadochronem oraz podziwiając krajobraz,który przy dobrej widzialności roztacza się w promieniu dziesiątek kilometrów.

 

Przed lądowaniem na wysokości 300 m sterowanie przekazujemy tandem-pilotowi , podnosimy nogi i lądujemy delikatnie na jego tyłku (a wiadomo ,że o własne 4litery każdy dba więc to najlepsza gwarancja miękkich przyziemień).Pozostają gratulacje, a dodatkowo pamiątkowa koszulka oraz certyfikat. Dla upamiętnienia tych ważnych chwil można skorzystać z usług skoczka - kamerzysty, który będzie w pobliżu na wyciągnięcie reki na ziemi jak i w powietrzu. Zarejestrowane za pomącą kamery oraz aparatu fotograficznego przeżycia ze skoku prześle na wskazany adres.

Kto
Każda osoba w wieku od kilkunastu lat do 123 która wyrazi zgodę, a w przypadku osoby niepełnoletniej jej rodzice lub prawni opiekunowie.
Gdzie i kiedy
Podstawowym miejscem gdzie prowadzimy swoją działalność jest lotnisko Aeroklub Podkarpackiego w Krośnie. Miejsce z bardzo bogatą historią lotniczą sięgającą czasów dwudziestolecia międzywojennego a obecnie jeden z najprężniej działających ośrodków szkolenia lotniczego w Polsce.
Położenie miejscowości jest dodatkowym atutem. Stąd niedaleko do znanych uzdrowisk w Iwoniczu Zdr. i Rymanowie Zdr. oraz Zalewu Solińskiego i pięknych Bieszczadów.

 

REAKTOR 24
ul. Baczyńskiego 48
38 - 400 Krosno
tel.: +48 606 732 205
reaktor24@gmail.com